Kawiarnio- Galeria „KREATYWNI. OBOK. PL” - ważne do 28.02.2019

Opublikowano 2016-08-17

DSC03713

Od sierpnia 2015 na ul. Leśnikowskiej 54 w Łapach funkcjonuje Kawiarnio- Galeria „KREATYWNI. OBOK. PL”. Jej uruchomienie możliwe było dzięki środkom uzyskanym z PFRON.

Pomieszczenie, w którym znajduje się Kawiarnio- Galeria podzielone zostało na dwie części. W części kawiarnianej można odpocząć, napić się kawy, porozmawiać. Druga część pomieszczenia stanowi artystyczny warsztat, w którym odbywają się dostosowane do potrzeb uczestników warsztaty artystyczne. Część mebli, stanowiących wyposażenie Kawiarnio- Galerii wykonali uczestnicy Klubu Integracji Społecznej „Sukces w działaniu” z palet, które uzyskali nieodpłatnie od Firmy Arka Druk z Łap.

Przedsięwzięcie zakłada udostępnienie twórcom z niepełnosprawnością stałego miejsca prezentacji ich dokonań artystycznych, możliwość samorealizacji i doskonalenia warsztatu artystycznego. Co więcej, w Kawiarnio- Galerii prezentowane mogą być również wydobyte z piwnic, terapii zajęciowych, pracowni plastycznych, prace o wysokim kunszcie artystycznym, tworzone z prawdziwą pasją, z głębi duszy.

Kawiarnio- Galeria jest przestrzenią twórczych działań i spotkań, prezentacji artystycznych. Udowodnił to Wernisaż pn. „Być jak płynąca rzeka”. Podczas wernisażu zostały zaprezentowane prace wykonane przez grupy twórcze (malarskie, prace w drewnie itp.), przygotowano słodki poczęstunek i napoje dla gości.

Innowacyjność przedsięwzięcia polega na tym, że galeria jest utworzona przez i na potrzeby osób z niepełnosprawnością, promująca działania samopomocowe

Podziel się