XX LECIE ŚDS ŁAPY

Opublikowano 2017-11-02

159_DSC_1398.JPG

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach istnieje już 20 lat. Symboliczną „datą urodzin” ŚDS jest 14.09 i to właśnie tego dnia w 2017 roku obchodziliśmy okrągły jubileusz. Uroczystość, nad którą honorowy patronat objęła p. Elżbieta Rafalska Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, rozpoczęła się o 10.30 kiedy to już po raz szósty ulicami naszego miasta z Placu Niepodległości na plac przed budynkiem MOPS przeszedł marsz pod hasłem: „Przeciw przemocy”.

Kolejnym punktem programu było nagrodzenie statuetkami wspaniałych ludzi, którzy pracują z nami każdego dnia a mianowicie naszych opiekunów. Mieliśmy również przyjemność wysłuchać przemówień czcigodnych gości ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego, ks. dziekana Krzysztofa Jurczaka, a także p. burmistrz Urszuli Jabłońskiej i dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach p. Małgorzaty Wasilewskiej. Uroczystość uświetnili również prowadzący – Anna Puchalska i Maciej Mikołajczyk. Jako gospodarze wydarzenia oraz jubilaci mieliśmy zaszczyt trzykrotnie wystąpić przed znakomitą publicznością. W reżyserii Radosława Zaremby przedstawiliśmy spektakl teatralny pt. „Kalejdoskop wrażeń”- było to też hasło przewodnie całej uroczystości. Scenariusz opiera się na codziennym życiu w ośrodku. Pokazaliśmy jak każdego dnia rozwijamy się fizycznie i psychicznie pod opieką ludzi, którzy oprócz wiedzy i umiejętności mają mnóstwo empatii wobec drugiego człowieka. Dzięki nim mamy możliwość odkrywania pasji, rozwijania zainteresowań i ukrytych talentów, a także wyrażania emocji. Wszystko to stanowi nasz kalejdoskop wrażeń.
Następnie już siódmy raz rozpoczął się coroczny przegląd taneczny „Pląs”. Wystąpiło osiem grup z różnych ośrodków z całego województwa podlaskiego. Reprezentantami naszego ŚDS – u byli grupa taneczna, która wykonała układ choreograficzny z parasolkami do melodii z musicalu pt. „Deszczowa piosenka” pod kierunkiem p. Emilii Brzozowskiejoraz p. Katarzyny Owczarczuki nasza para Anna Budzisz iMarcinem Wyszyńskim, którzy doskonale zatańczyli do muzyki z filmu „Dirty Dancing” pt. „The time of my life”. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko i byli zwycięzcami. O 12.30 zaprezentował się szalony naukowiec kochający eksperymenty chemiczne. Mieliśmy okazje zobaczyć piękne bańki mydlane oraz pokaz różnego rodzaju wybuchów.
Końcowym punktem był występ gwiazdy dnia zespołu Proxy. Mimo pochmurnego nieba i czasem kropiącego deszczu, jegopiosenki rozgrzały atmosferę do czerwoności.
Serdecznie dziękujemywszystkim za prezenty, życzenia, a szczególnie za przybycie na nasz jubileusz.

 Agata Perkowska
Łapy 17.09.2017

Podziel się