20 lat minęło jak jeden dzień

Opublikowano 2019-06-17

319_20lecie_Swietlicy_06_20198.jpg

W minioną sobotę 15 czerwca przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach było gwarno, wesoło i kolorowo ze względu na Jubileusz XX-lecia Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach „ŚWIAT W KOLORACH”.

Uroczystość rozpoczęli przemówieniem  gospodarze: Pan Krzysztof Gołaszewski Burmistrz Łap, oraz Pani Agata Ignaczuk Dyrektor MOPS w Łapach.  Burmistrz obdarował pracowników Świetlicy pięknym grawertonem oraz aniołami. Miło nam było gościć tego dnia również Pana Sławomira Maciejewskiego Przewodniczącego Rady Miejskiej, Pana Tadeusza Wróblewskiego, za kadencji którego powstała Świetlica, Panią Dorotę Kondratiuk Dyrektora ZSM w Łapach, Pana Grzegorza Niwińskiego Dyrektora OKF, Panią Teresę Roszkowską kuratora, wychowawców, którzy w ciągu tych 20 lat istnienia placówki pracowali z dziećmi. Na uroczystość licznie przybyły całe rodziny dzieci uczęszczających do Świetlicy w Łapach oraz jej Filii na ul. Letniej oraz przyjaciele placówki. Nie zabarkowało też tych, którzy uczęszczali do Świetlicy wiele lat temu jako podopieczni lub wolontariusze. Dziś są już mężami, żonami i rodzicami. Wspólne oglądanie kronik, zdjęć, wspominanie dawnych chwil, świetlicowych zajęć,  a także wzajemne rozpoznawanie się po tylu latach było momentem wielu wzruszeń. Na wspólnym świętowaniu nie zabrakowało też zaprzyjaźnionych z naszą placówką Seniorów z Dziennego Domu Senior +, Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy”, domowników ŚDS-u, którzy zaszczycili nas pięknymi występami na scenie.

Seniorzy z Dziennego domu Senior + przygotowali nam muffinkowy kolorowy tort za co im serdecznie dziękujemy. Na stanowisku seniorów  można było również  dekorować kolorami tęczy ciasteczka, dostać świeżo upieczonego gofra, czy watę cukrową. Atrakcji dla dzieci tego dnia nie brakowało: liczne animacje i malowanie twarzy, domków z kartonu, robienie gniotków, kolorowe zjeżdżalnie, występy na scenie dzieci, udział w warsztatach i pokazie Zumba Fitness to jedne z wielu przygotowanych aktywności na ten dzień.

Wieczorem przybyli do naszego kolorowego świetlicowego świata „niebiescy goście”. Można było zobaczyć na scenie grupę teatralną „Inspiracja” z Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Surażu ze spektaklem pt. „Smerfy”. Odbył się również warsztat z psychologiem dla rodziców i dziadków na temat „Co jest potrzebne dziecku do szczęścia?”.

W czasie uroczystości wyświetlony został też film o Świetlicy, którego bohaterami były dzieci. Na zakończenie odbyła się dyskoteka.

Uśmiech na twarzach  dzieci  tego dnia mówił sam za siebie - to był mile spędzony czas na wspólnej zabawie, która jest podstawową aktywnością dzieci.

Po kolorowym i wspaniałym Jubileuszu oraz po 20 latach istnienia Świetlicy Socjoterapeutycznej pozostała tylko refleksja, że zwykłe miejsca potrafią nieść niezwykłe wspomnienia.

 

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom i współorganizatorom:

Cukierni „U Lecha”

Zakładowi  Cukierniczemu „Anna”

PSS SPOŁEM

Hurt Detal Daniel Łapiński

Pastel

Zakładowi Fotograficznemu Banaszewski

 

oraz wszystkim którzy pomogli w przygotowaniach i zaszczycili nas występami na scenie:

Seniorom z Dziennego Domu Senior + i Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy”, podopiecznym ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach oraz Paniom Patrycji Cholewa i Małgosi Stachelek - trenerkom Zumba Fitness oraz aktorom z  Teatru „Inspiracja” działającego przy MGOK w Surażu.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim pracownikom MOPS w Łapach za pomoc i zaangażowanie przy organizacji XX-lecia Jubileuszu Świetlicy Socjoterapeutycznej „ŚWIAT W KOLORACH” w Łapach.

 

Edyta Michałowska

Kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej

„ŚWIAT W KOLOTACH” w Łapach

Podziel się