Czas Wigilii w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Opublikowano 2019-01-11

301_Swietlica_wigilia_201812.jpg

Wigilijne nastroje w świetlicy gościły długo przed Bożym Narodzeniem. Od października dzieci przygotowywały jasełka na zajęciach teatralno-muzycznych oraz uczyły się kolęd. W czasie zajęć plastycznych powstawały na Kiermasz Bożonarodzeniowy który, odbył się 9 grudnia w budynku Szkoły Katolickiej- piękne stroiki, bombki, makaronowe choinki, pocztówki itp.

Cóż to za święta jeśli nie byłoby pieczenia pierników i ich ozdabiania. Na zajęciach kulinarnych wspólnie z dziećmi piekliśmy również muffiny na Miejską Wigilię na której wystąpiliśmy z przedstawieniem „Dzisiaj w Betlejem”. Jako kolędnicy odwiedziliśmy również Seniorów „ Po drugiej stronie tęczy”.

Tuż przed samymi Świętami Bożonarodzeniowymi 19 grudnia spotkaliśmy się na wspólnej Wigilii z przedstawicielami Miasta, Kościoła oraz rodzicami, opiekunami oraz pracownikami . Ban Burmistrz Krzysztof Gołaszewski złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Maciejewski. Wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i wieczerza wigilijna całych rodzin świetlicowych jest niezwykłym przeżyciem dla całej społeczności świetlicowej.

Podziel się